Rektör Korkmaz’dan Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’ne Ziyareti

Yazar at 09:24
338 0

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Veteriner Mustafa Yıldız’ı ziyaret etti.

Rektör Korkmaz’a Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Öner ile Veteriner Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Özkan Elmaz da eşlik etti.

MAKÜ’de gerçekleştirilen projelerde desteklerini her zaman hissettiren Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’ne nezaket ziyaretinde bulunmak istediklerini belirten Rektör Korkmaz, “Küçükbaş hayvancılığa verdiğiniz desteklerden dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum. Burdur’un küçükbaş yetiştiricilikteki sorunların çözümlenmesi, geleceğe daha güçlü bakılması, üniversitenin bilgi birikiminin sektöre aktarılmasında üstlenmiş olduğunuz öncü rol ve aracılıktan dolayı gerçekten teşekkür ederiz. Bunu bürokratik bir söz olarak kullanmıyor samimi olarak söylüyorum. Nerede, nasıl yer almanız gerekiyorsa bulundunuz. O yüzden sizlere bir ziyaret gerçekleştirmek istedik.” ifadelerini kullandı.

Mustafa Yıldız da gerçekleştirilen nezaket ziyaretinden duyduklarımı memnuniyeti dile getirdi.

Ziyaret sonunda MAKÜ’nün küçükbaş hayvancılığa verdiği önemden dolayı Mustafa Yıldız tarafından Rektör Korkmaz’a ve beraberindeki heyete teşekkür plaketi verildi.